Mundur ćwiczebny marynarski 125/MON

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane). W szczególności:

Wstęp

Produkcja* 2001 - 2003
Zastąpił 5524
Zastąpiony przez 132/MON
Nadruki maskujące / kolory Granatowy
Tkaniny zasadnicze
  • 2117/E70/386
  • 2117/E70/W678
Producenci Rafio-2, Wybrzeże
W stosunku do wzoru 5524 wprowadzono drobne zmiany. W bluzie dodano oznaki przynależności państwowej - flagi RP. W spodniach wzmocnienia na kolanach przyszyte są do nogawki ze wszystkich stron.

Bluza

Bluza nie posiadająca zapięcia, z kołnierzem marynarskim. Tył jednoczęściowy. U dołu bluzy na łaczeniu przoduz tyłem wykonano rozporki. W przodu wykonano dekolt. Rękawy dwuczęściowe z klinami zakończone imitacją mankietów (stębnówka). W szwach bocznych rękawów wykonano rozporki zapinane na dwa średnie guziki marynarskie. Łokcie wzmocnione są od wewnątrz dodatkową warstwą tkaniny zasadniczej. W górnej części rękawów naszyto oznaki przynależności państwowej.
Bluza posiada dwie kieszenie.
  • W odszyciu dekoltu wykonano dwie kieszenie wpuszczane zapinane każda na zapinke i pojedyczny średni guzik bez godła. Uwaga! Dokumentacja techniczno-technologiczna dla bluzy 125T (od 125 różni się tylko tkaniną) z 2010 roku opisuje te kieszenie jako "lekko skośnie". Czyli albo dokumentacja zmieniła się w czasie lub producenci dość swobodnie interpretowali pojęcie lekkiego skosu.

Wersje

Bluza występowała co najmniej w jednej wersji (inne wersje mogły się różnić typem oznak przynależności państwowej i sposobem ich mocowania).
Wariant Lata produkcji
1 2001

Spodnie

Spodnie są identyczne (poza różnicami wymienonymi we wstępie) ze spodniami wzoru 5524.

Wersje

Spodnie występowały w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 2001

Zamówienia

W roku 2002 zamówiono co najmniej (kpl.): 1 500.

Bibliografia

    Dokumentacja techniczno-technologiczna munduru 125T/MON, WOBWSM w Łodzi, 2010