Kurtka polowa 5607

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1969 - 1972
Zastąpił ?
Zastąpiony przez 5607A, 5607A 5622
Nadruki maskujące / kolory Mora, Mora czarna
Tkaniny zasadnicze
  • US-3
Producenci Emfor, Latona, Poldres, ZPO w Mszczonowie

Kurtka

Kurtka zapinana jest na 5 dużych guzików bez godła krytych listwą. Krawędź listwy zapięcia oddalona od krawędzi przodu bluzy o ok. 1cm. Do zapięcia kurtki pod szyją służy 1 duży guzik bez godła zapinany na dziurkę odzieżową umiejscowioną prostopadle w stosunku do krawędzi przodu. Tył dwuczęściowy zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Rękawy dwuczęściowe. Rękawy na końcu od wewnątrz posiadają przy szwach wszyte listewki z dwoma dziurkami odzieżowymi. Wierzchnia część rękawa na odcinku od dołu do wysokości nieco ponad łokciem podszyta dodatkową warstwą tkaniny zasadniczej. Kurtka posiada podszewkę flanelową. w talii wszyto dwa odcinki gumy elastycznej (szer. ok. 35mm) o długości ok 14cm (kiedy nierozciągnięte). Środek odcinka przypada na szew boczny. Do spodniej częśći kołnierza przyszyto cztery średnie guziki bez godła służące do mocowania podpinki. Na szwach barkowych (wszywane razem z kulą rękawów) znajdują się naramienniki zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem. W górnej części rękawów (równolegle do wszyscia rękawa) umieszczone po trzy paski tkaniny zasadniczej, każdy przeszyty w 5 miejscach. Kurtka posiada wewnątrz na przodach 16 dziurek odzieżowych do przypięcia podpinki. Wewnątrz kurtki na szwach barkowych znadjują się dwa średnie guziki bez godła służące do przypięcia podpinki (przez przerwę materiału w podpince do górnych częśći obłożeń przodów). Cześć spodnia i wierzchnia rękawa (nie na całej długości) wzmocniona (dodatkową warstwą tkaniny zasadniczej ?). Spodnia część kołnierza składa sie z dwóch kawałków tkaniny i jest przeszyta.
Kurtka posiada łącznie cztery kieszenie:
  • na przodach poniżej linii pasa znajdują się dwie kieszenie wpuszczane zapinane na pojedyncze średnie guziki bez godła,
  • w górnej części lewego rękawa naszyta kieszeń nakładana z kontrfałdą zapinana na jeden średni guzik bez godła,
  • na lewym przodzie na wysokości piersi znajduje się kieszeń wpuszczana zapinana na pojedynczy średni guzik bez godła.

Wersje

Kurtka występuje w jednej wersji.

Podpinka

Podpinka kocowa z kołnierzem z tkaniny futerkowej koloru brążowego lub czarnego. Kołnierz zapinany jest na haftkę. Przody jednoczęściowe. Tył dwuczęśćiowy zszyty przez środek. Pod pachami znajdują się wstawki z tkaniny podszewkowej. Część spodnia kołnierza obszyta tkaniną zasadniczą. Rękawy zakończone rozporkiem. Na rozporku naszyty średni guzik bez godła służący do przypięcia podpinki do kurtki. Obwód rękawa regulowany przy pomocy dziurki odzieżowej i dwóch średnich guzików bez godła.
Zdjęcia: Piotr Żygadło.

Bibliografia