Mundur wyjściowy marynarza 5523

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1966 - 1990
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Granatowy
Tkaniny zasadnicze
  • 0119/5
  • 0419-5
  • W 0439 5
  • W0419/5 S
Producenci Confex, Modus

Bluza

Bluza nie posiadająca zapięcia, z kołnierzem marynarskim. Tył jednoczęściowy. U dołu bluzy na łaczeniu przodu z tyłem wykonano rozporki sznurowane poprzez 6 ostebnowanych dziurek i sznurek. Z przodu wykonano dekolt. Rękawy dwuczęściowe, dół rękawów zakończony stębnówką imitującą mankiet. W szwach łokciowych rękawów wykonano rozporki zapinane na dwa średnie guziki marynarskie. Przy szyi wykonano 4 dziurki bieliźniane służące do przypięcia kołnierza marynarskiego. Barki podwyższone podkładkami. wewnętrznej. Pod dekoltem wykonano dwie ostebnowane dziurki i wciągnięto w nie sznurek (do przewiązania nim krawatu). Poniżej tych dziurek od strony wewnętrznej naszyto jeden średni guzik bez godła.
Bluza posiada dwie kieszenie.
  • W odszyciu dekoltu wykonano dwie skośne kieszenie wpuszczane zapinane każda na zapinke i pojedyczny średni guzik bez godła.

Wersje

Bluza występuje w jednej wersji.

Spodnie

Spodnie długie bez wszytego pasa i bez mankietów o nogawkach rozszerzanych u dołu. Nogawki przednie wzmocnione kolanówką. Przód spodni zapinany na linii pasa na guziki (cztery średnie bez godła) klapą, tworzącą w szwach bocznych rozporki. Pod klapą wszyte w szwy boczne podklapie zapinane na 3 średnie guziki bez godła . W nogawkach tylnych rozstębnowane zaszewki. W zaszewki na tyle spodni wszyte ściągacze, skierowane do kieszeni wpuszczanych, zapinane na guziki. Góra spodni odszyta podszewką z wkładem paska i przestębnowana na szerokość imitującą pasek. Na linii pasa naszyto 5 przytrzymywaczy pasa o długośći < ~70mm każdy (górny koniec wszyty w spodnie a dolny naszyty na spodniach)
Spodnie posiadają dwie kieszenie.
  • W podklapiu wykonano kieszenie cięte z wypustkami

Wersje

Spodnie występują w jednej wersji.

Bibliografia