Mundur gabardynowy oficera marynarki wojennej 5697

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1978 - 1982
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Granatowy
Tkaniny zasadnicze
  • W0119/E55/220
Producenci Modus

Marynarka

Marynarka dwurzędowa zapinana na 3 duże guziki marynarskie (pozostałe pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną) i jeden duży guzik bez godłą (dziurka odzieżowa umiejscowiona obok środkowego guzika zapięcia). Tył zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Wewnątrz marynarki znajduje się podszewka poliamidowa. Kołnierz jest wykładany. Krawędzie wyłogu i kołnierza tworzą kąt ostry. Marynarka jest zwężana w talii.
Marynarka posiada 4 kieszenie.
  • Z przodu poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie wpuszczane.
  • Wewnątrz na wysokości piersi znajdują się dwie kieszenie wpuszczane zapinane na zapinkę i pojedyncze małe guziki bez godła.

Wersje

Marynarka występowała w jednej wersji.

Spodnie

Spodnie o nogawkach prostych. Na pasku naszyto siedem przytrzymywaczy pasa o długości ~ 40mm każdy (końce wszyte w pasek). Regulacja obwodu w pasie przy użyciu zapinki i dwóch małych guzików bez godła. Rozporek zapinany na 4 małe guziki bez godła kryte listwą. Spodnie zapinane poprzez poszerzony koniec listewki prawego przodu zapinany na mały guzik bez godła i przedłużenie paska lewego przodu zapinane na mały guzik bez godła. Pas od wewnątrz obłożony jest tkaniną podszewkową podwiniętą u dołu. Przody aż poza kolana wzmocnione tkaniną podszewkową. Na przodach przy pierwszym przytrzymywaczu licząc od zapięcia spodni założone zakładki skierowane ku zapięciu spodni. Na każdym tyle spodnie wykonano po dwie zaszewki.
Spodnie posiadają łącznie 4 kieszenie:
  • na przodach przy szwach bocznych poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie wpuszczane,
  • na lewym przodzie przy pasie wykonano kieszeń wpuszczaną tzw. zegarówkę,
  • na prawym tyle umieszczono kieszeń wpuszczaną zapinaną na patkę z dziurką bieliżnianą i jeden mały guzik bez godła.

Wersje

Spodnie występują w jednej wersji.

Bibliografia