Mundur letni oficera wojsk lądowych i lotniczych 103/MON

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1994 - 1995
Zastąpił 5539, 5540
Zastąpiony przez 103A/MON, 103B/MON
Nadruki maskujące / kolory Khaki, Stalowy
Tkaniny zasadnicze
  • W0119/E55/24
  • W0119/E55/993
Producenci Modus
W stosunku do wzoru 5939 nie wprowadzono żadnych zmian (nie licząc, co warto zauważyć zastosowania guzików z orłem wojsk lądowych dla oficerów wojsk lotniczych).

Marynarka

Marynarka zapinana jest na cztery duże guziki z orłem wojsk lądowych. Kołnierz jest wykładany. Krawędzie wyłogu i kołnierza tworzą kąt 90 stopni. Tył zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Wewnątrz marynarki znajduje się podszewka poliamidowa. Na ramionach umieszczono naramienniki (zapinane na pojedyncze średnie guziki z orłem wojsk lądowych) których jedna z krawędzi jest wszyta w rękaw. W szwach bocznych wykonane są rozporki. Rękawy zakończone rozporkami na których naszyto pojedyncze duże guziki z orłem wojsk lądowych. Powyżej tych guzików znajduje się linia stebnowa imitująca mankiet. Marynarka jest zwężana w talii.
Marynarka posiada łącznie 6 kieszeni.
  • Z przodu na wysokości piersi umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Z przodu poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na lewym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana zapinana na jeden mały guzik bez godłą zapinany na zapinkę.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na prawym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana (nie posiadająca zapięcia).

Wersje

Marynarka występowała w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1995

Spodnie

Spodnie o nogawkach prostych. Na pasku naszyto siedem przytrzymywaczy pasa o długości ~ 60mm każdy. Regulacja obwodu w pasie przy użyciu zapinki i dwóch małych guzików bez godła. Rozporek zapinany na 4 małe guziki bez godła kryte listwą. Spodnie zapinane poprzez poszerzony koniec listewki prawego przodu zapinany na mały guzik bez godła i przedłużenie paska lewego przodu zapinane na mały guzik bez godła. Pas od wewnątrz obłożony jest tkaniną podszewkową podwiniętą u dołu. Przody aż poza kolana wzmocnione tkaniną podszewkową. Na przodach przy pierwszym przytrzymywaczu licząc od zapięcia spodni założone zakładki skierowane ku zapięciu spodni. Na każdym tyle spodnie wykonano po dwie zaszewki. Na pasku naszyto 6 małych guzików bez godła służących do przypięcia szelek.
Spodnie posiadają łącznie 3 kieszenie:
  • na przodach przy szwach bocznych poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie wpuszczane,
  • na prawym tyle umieszczono kieszeń wpuszczaną zapinaną na patkę z dziurką bieliżnianą i jeden mały guzik bez godła.

Wersje

Spodnie występują w co najmniej jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1995

Bibliografia