Kurtka i spodnie polowe 5468

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1959 - 1962
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Deszczyk
Tkaniny zasadnicze
  • B-4040-11-9
Producenci Emfor, Nieznany

Kurtka

Kurtka zapinana jest na 6 dużych guzików bez godła krytych listwą. Do zapięcia kurtki pod szyją służy 1 guzik bez godła zapinany na zapinkę. Tył dwuczęściowy zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Rękawy dwuczęściowe. Rękawy na końcu od wewnątrz posiadają przy szwach wszyte listewki z dwoma dziurkami odzieżowymi. Kurtka posiada podszewkę. Przy kołnierzu wszyto listewkę z dwoma dziurkami odzieżowymi służącymi do przypięcia podpinki. Do spodniej częśći kołnierza przyszyto cztery średnie guziki bez godła służące do mocowania podpinki. Na szwach barkowych (wszywane razem z kulą rękawów) znajdują się naramienniki zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem. Kurtka posiada wewnątrz na przodach 14 dziurek odzieżowych do przypięcia podpinki. Spodnia część kołnierza składa sie z dwóch kawałków tkaniny i jest przeszyta. Obwód rękawa po stronie zewnętrznej regulowany przy użyciu zapinki i dwóch dużych guzików z godłem.
Kurtka posiada łącznie trzy kieszenie:
  • na przodach poniżej linii pasa znajdują się dwie kieszenie wpuszczane zapinane na pojedyncze duże guziki z godłem,
  • na lewym przodzie na wysokości piersi znajduje się kieszeń wpuszczana zapinana na pojedynczy średni guzik bez godła.
Zdjęcia: Piotr Żygadło.

Wersje

Kurtka występuje w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1960 - 1962

Podpinka do kurtki

Podpinka kocowa z kołnierzem z tkaniny futerkowej. Przody i tył jednoczęściowe. Pod pachami znajdują się wstawki z tkaniny podszewkowej. Część spodnia kołnierza obszyta tkaniną zasadniczą. Na końcach rękawów naszyte po dwa średnie guziki bez godła służące do przypięcia podpinki do kurtki. Z tyłu pod kołnierzem naszyte dwa guziki bez godła służące do mocowania podpinki.
Zdjęcia: Piotr Żygadło.

Wersje

Podpinka występuje w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1959 - 1960

Spodnie

Spodnie o nogawkach zwężanych ku dołowi zakończonych rozporkami w szwach bocznych. W przodach przy pierwszym przytrzymywaczu licząc od zapięcia spodni założone zakładki skierowane ku zapięciu spodni. W górnej części tyłów przy trzecim przytrzymywaczu licząc od zapięcia spodni wykonane zaszewki przełożone w kierunku boków. Spodnie zapinane na hak i haftkę, średni guzik bez godła zapinany na zapinkę wszytą w prawy przód oraz średni guzik bez godła. Rozporek zapinany na 4 guziki bez godła kryte listwą. Na pasku naszytych jest siedem przytrzymywaczy pasa o długości 40mm (poza tym na szwie krokowym który ma długość 80mm i jest przeszyty po środku) każdy (górny koniec wszyty jest w pasek). Dolny koniec przytrzymywacza wpuszczony jest w szew łączący pasek z nogawką. Do regulacji obwodu w pasie ściągacz klamerkowy którego końce wszyte są w zaszewki z tyłu spodni. Pasek po stronie wewnętrznej obłożony tkaniną podszewkową podwiniętą u dołu. U dołu nogawek wykonane są po dwie zaszewki (jedna na przodzie a druga na tyle). Kolana wzmacniane dodatkową warstwą tkaniny zasadniczej. Dół nogawek podszyty jest tkaniną podszewkową. U dołu nogawek wszyto tasiemki (jeden koniec na krawędzi rozporka na przodzie a drugi w zaszewce tyłu). Krok wzmocniony tkaniną podszewkową. Po wewnętrznej stronie naszyto na pasku naszyto 6 średnich guzików bez godła służących do mocowania podpinki (jeden z tych guzików to ten stanowiący zapiecie spodni na guzik i pętelkę). Po wewnętrznej stronie spodni przy zapięciu na listewkach umieszczono 4 dziurki (po dwie na lewym i prawym przodzie) do mocowania podpinki. W szwy boczne i krokowe po wewnętrznej stronie spodni u dołu wszysto listewki z dwoma dziurkami odzieżowymi do mocowania podpinki.
Spodnie posiadają łącznie trzy kieszenie.
  • Poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie wpuszczane.
  • Z boku na prawej nogawce naszyto kieszeń nakładaną z kontrfałdą zapinaną na klapkę i jeden średni guzik bez godła.

Wersje

Spodnie występują w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1959 - 1961

Podpinka do spodni

Zdjęcia: Piotr Żygadło.

Wersje

Podpinka występuje w jednej wersji.
Wariant Lata produkcji
1 1960

Bibliografia