Mundur wyjściowy marynarza 117/MON

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 2003 - 2015
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Czarny
Tkaniny zasadnicze
  • W0419/5
Producenci Kreator, Modus, Nowa Ruda

Bluza

Bluza nie posiadająca zapięcia. Tył jednoczęściowy. U dołu bluzy na łaczeniu przodu z tyłem wykonano rozporki sznurowane poprzez 6 ostebnowanych dziurek i sznurek. Z przodu wykonano dekolt. Rękawy dwuczęściowe, dół rękawów zakończony stębnówką imitującą mankiet. W szwach łokciowych rękawów wykonano rozporki zapinane na dwa średnie guziki marynarskie. Przy szyi wykonano 6 dziurek bieliźnianych służących do przypięcia kołnierza marynarskiego. Barki podwyższone podkładkami. wewnętrznej. Pod dekoltem wykonano dwie ostebnowane dziurki i wciągnięto w nie sznurek (do przewiązania nim krawatu). Poniżej tych dziurek od strony wewnętrznej naszyto jeden średni guzik bez godła.
Bluza posiada dwie kieszenie.
  • W odszyciu dekoltu wykonano dwie skośne kieszenie wpuszczane zapinane każda na zapinke i pojedyczny średni guzik bez godła.
W stosunku do wzoru 5523 wprowadzono następujące zmiany: bluza:
  • dekolt i listwa przypięcia kołnierza marynarskiego jest z tkaniny podszewkowej a nie zasadniczej,
  • kołnierz marynarski przypinany jest na 6 guzików a nie 4,
  • usunięto kołnierz.
spodnie:
  • dodano przytrzymywacze pasa na podklapiu

Wersje

Bluza występuje w jednej wersji.

Spodnie

Spodnie długie bez wszytego pasa i bez mankietów o nogawkach rozszerzanych u dołu. Nogawki przednie wzmocnione kolanówką. Przód spodni zapinany na linii pasa na guziki (cztery średnie bez godła) klapą, tworzącą w szwach bocznych rozporki. Pod klapą wszyte w szwy boczne podklapie zapinane na 3 średnie guziki bez godła . W nogawkach tylnych rozstębnowane zaszewki. W szew boczny wszyte ściągacze, skierowane do szwu siedzeniowego, zapinane na guziki. Góra spodni odszyta podszewką z wkładem paska i przestębnowana na szerokość imitującą pasek. Na linii pasa naszyto 5 przytrzymywaczy pasa o długośći ~70mm każdy (górny koniec wszyty w spodnie a dolny naszyty na spodniach) dodatkowo na podklapiu naszyto dwa przytrzymywacze pasa o długości ~ 55mm każdy.
Spodnie posiadają dwie kieszenie.
  • W podklapiu wykonano kieszenie cięte z wypustkami

Wersje

Spodnie występują w jednej wersji.

Zamówienia

W latach 2002-2015 zamówiono co najmniej (kpl. lub bluz lub spodni.): 22 780 (dodatkowo opcjonalnie: 1 200).

Bibliografia