Bluza olimpijka 116/MON

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane). W szczególności:

Wstęp

Produkcja* 1993 - 2014
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Stalowy, Granatowy, Khaki
Tkaniny zasadnicze
  • W0119/E55/226
  • 2119/E50/103
Producenci Kreator, Modus, Pasanil, Rafio, Rafio-2
W 2014 roku bluza olimpijka została skreślona z należności dla Wojsk Lądowych i Maryanrki Wojennej pozostając przewidziana wyłącznie dla żołnierzy Sił Powietrznych (Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 października 2014 r. w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką).

Bluza

Bluza zapinana kryto na 5 dużych guzików bez godła (dolny guzik naszyto na pasku i jest zapinany na zapinkę). Kołnierz i wyłogi wykładane. Po bokach w dolnej częsci przodów wykonano po jednej zakładce. Do dołu bluzy doszyty jest pasek którego lewa część jest wydłużona i zapinana na klamrę plastikową umieszczoną na prawej części paska. Na pasku naszyto 6 przytrzymywaczy pasa o długości 70mm każdy. Na spodniej części paska z tyłu naszyta zapinka do przypięcia bluzy do spodni. Tył dwuczęściowy zszyty przez środek. Rękawy dwuczęściowe z rozporkami u dołu zakończone mankietami zapinanymi na dwa małe guziki bez godła. Przody jednoczęściowe. Na ramionach umieszczono naramienniki (zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem) których jedna z krawędzi jest wszyta w rękaw. Bluza posiada od wewnątrz podszewkę poliamidową. Bluza posiada cztery kieszenie:
  • na wysokości piersi z kontrfałdami. Rogi zaokrąglone. Klapka zapinana na pojedynczy mały guzik bez godła.
  • Wewnątrz umieszczono dwie kieszenie wpuszczane zapinane na zapinkę i pojedynyczy mały guzik bez godła.

Wersje

Zamówienia

W latach 2001-2014 zamówiono co najmniej (szt.): 52 750.

Bibliografia