Mundur gabardynowy oficera wojsk lądowych 5938

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1991 - 1993
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Khaki
Tkaniny zasadnicze
  • 2119/E50/103
  • W0119/E55/226
  • W0119/E55/26
Producenci Modus

Marynarka

Marynarka zapinana jest na cztery duże guziki z godłem lub orłem wojsk lądowych. Kołnierz jest wykładany. Krawędzie wyłogu i kołnierza tworzą kąt 90 stopni. Tył zszyty przez środek. Przody jednoczęściowe. Wewnątrz marynarki znajduje się podszewka poliamidowa. Na ramionach umieszczono naramienniki (zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem lub orłem wojsk lądowych) których jedna z krawędzi jest wszyta w rękaw. W szwach bocznych wykonane są rozporki. Rękawy zakończone rozporkami na których naszyto pojedyncze duże guziki z godłem lub orłem wojsk lądowych. Powyżej tych guzików znajduje się linia stebnowa imitująca mankiet. Marynarka jest zwężana w talii. Guziki z orłem wojsk lądowych były stosowane co najmniej od czerwca 1993 roku.
Marynarka posiada łącznie 6 kieszeni.
  • Z przodu na wysokości piersi umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem lub orłem wojsk lądowych.
  • Z przodu poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem lub orłem wojsk lądowych.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na lewym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana zapinana na jeden mały guzik bez godłą zapinany na zapinkę.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na prawym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana (nie posiadająca zapięcia).

Wersje

Marynarka występowała w jednej wersji.

Spodnie

Brak danych.

Bibliografia