Mundur wyjściowy podchorążego wojsk lądowych 5916

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1987 - 1989
Zastąpił ?
Zastąpiony przez ?
Nadruki maskujące / kolory Khaki
Tkaniny zasadnicze
  • W0318/E30/103
Producenci Modus

Marynarka

Marynarka zapinana jest na cztery duże guziki z godłem. Kołnierz jest wykładany. Krawędzie wyłogu i kołnierza tworzą kąt 90 stopni. Tył zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Wewnątrz marynarki znajduje się podszewka poliamidowa. Na ramionach umieszczono naramienniki (zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem) których jedna z krawędzi jest wszyta w rękaw. W szwach bocznych wykonane są rozporki. Rękawy zakończone rozporkami na których naszyto pojedyncze duże guziki z godłem. Powyżej tych guzików znajduje się linia stebnowa imitująca mankiet. Marynarka jest zwężana w talii.
Marynarka posiada łącznie 6 kieszeni.
  • Z przodu na wysokości piersi umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Z przodu poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie nakładane zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na lewym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana zapinana na jeden mały guzik bez godłą zapinany na zapinkę.
  • Wewnątrz na wysokości piersi na prawym przodzie znajduje się kieszeń wpuszczana (nie posiadająca zapięcia).

Wersje

Marynarka występowała w jednej wersji.

Spodnie

Spodnie o nogawkach prostych. U dołu nogawek po wewnętrznej stronie przy podwinięciu naszyte dwie szlufki (jedna na szwie bocznym a druga szwie krokowym) służące do przewleczenia taśmy elastycznej zakończonej plastikowymi klamerkami. Na pasku naszyto siedem przytrzymywaczy pasa o długości ~ 35mm każdy (końce wszyte w pasek). Regulacja obwodu w pasie przy użyciu zapinki i dwóch małych guzików bez godła. Rozporek zapinany na 4 małe guzików bez godła krytych listwą. Spodnie zapinane poprzez poszerzony koniec listewki prawego przodu zapinany na mały guzik bez godła i przedłużenie paska lewego przodu zapinane na mały guzik bez godła. Pas od wewnątrz obłożony jest tkaniną podszewkową podwiniętą u dołu. Przody aż poza kolana wzmocnione tkaniną podszewkową. Na przodach przy pierwszym przytrzymywaczu licząc od zapięcia spodni założone zakładki skierowane ku zapięciu spodni. Na każdym tyle spodnie wykonano po dwie zaszewki.
Spodnie posiadają łącznie 4 kieszenie:
  • na przodach przy szwach bocznych poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie wpuszczane,
  • na prawym tyle umieszczono kieszeń wpuszczaną zapinaną na patkę z dziurką bieliżnianą i jeden mały guzik bez godła,
  • na lewym przodzie przy pasie wykonano kieszeń wpuszczaną "zegarówkę".

Wersje

Spodnie występują w jednej wersji.

Bibliografia