Mundur letni oficera wojsk lądowych 5559A

Pomóż ulepszyć stronę. Poszę prześlij na adres uiwwpol@gmail.com jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje podnoszące wartość merytoryczną tej strony (oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane).

Wstęp

Produkcja* 1972 - 1973
Zastąpił 5559
Zastąpiony przez 5650
Nadruki maskujące / kolory Khaki
Tkaniny zasadnicze
  • W0119/E55/10
Producenci Modus
Najprawdopodobniej wzór 5559A przeznaczny był również dla oficerów wojsk lotniczych. Sytuacja taka miałą miejsce w przypadku poprzedniego wzoru tj. 5559.

Marynarka

Marynarka zapinana jest na cztery duże guziki z godłem. Kołnierz jest wykładany. Krawędzie wyłogu i kołnierza tworzą kąt 90 stopni. Tył zszyty przez środek. Przody jednoczęśćiowe. Wewnątrz marynarki znajduje się podszewka poliamidowa. Na ramionach umieszczono naramienniki (zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem) których jedna z krawędzi jest wszyta w rękaw. W szwach bocznych wykonane są rozporki. Rękawy zakończone rozporkami na których naszyto pojedyncze duże guziki z godłem. Powyżej tych guzików znajduje się linia stebnowa imitująca mankiet. Marynarka jest zwężana w talii.
Marynarka posiada łącznie 6 kieszeni.
  • Z przodu na wysokości piersi umieszczono dwie kieszenie nakładane z kontrfałdami zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Z przodu poniżej linii pasa umieszczono dwie kieszenie nakładane z kontrfałdami zapinane na pojedyncze średnie guziki z godłem.
  • Wewnątrz na wysokości piersi znajdują się dwie kieszenie wpuszczane zapinane na zapinkę i pojedyncze średnie guziki bez godła.

Wersje

Marynarka występowała w jednej wersji.

Spodnie

Brak danych.

Bibliografia